H. MOSER & CIE - nová značka na naší prodejně

Datum: 20.5.2014

hodinky Koscom - H. Moser & Cie, nová značka na naší prodejně

H. Moser & Cie - VERY RARE

Představujeme "VELMI VZÁCNOU" švýcarskou značku H. Moser & Cie. Přídomek Very Rare, neboli velmi vzácný, je pro tuto značku opravdu příznačný, jelikož:

  • Firma H. Moser & Cie je rodinný nezávislý podnik s náročnými normami.
  • Všechny strojky jsou vyráběny in-house. Všechny hodinky jsou sestaveny a dokončeny ručně.
  • Hodinky mají jedinečné vlastnosti. Jejich komplikace jsou jednoduché a funkční. Firma H.Moser & Cie dělá vše pro to, aby hodinky byly lepší.

HISTORIE:
Zakladatel značky Heinrich Moser se narodil roku 1805 v Schaffhausenu ve Švýcarsku, do rodiny hodinářů. V roce 1828 je založena v St. Petersburg v Rusko značka H. Moser & Cie. V zájmu zachování vynikající kvality pan Moser v roce 1829 zakládá továrnu v Le Locle na výrobu hodinek výhradně pro své podniky v Evropě a Rusku. V roce 1848 se Heinrich Moser vrací do Schaffhausenu začít éru průmyslového průkopníka. Později, roku 1853 otevírá dílnu na výrobu hodinkových pouzder. Zlomový okamžik pro H. Moser & Cie nastal v roce 1918, kdy byl díky ruské revoluci vyvlastněn. Po 35 letech byla rozšířena výroba v Le Locle, kde se přešlo z výroby kapesních hodinek na hodinky náramkové. V roce 1979 nastala quartzová krize a závod H. Moser & Cie se stává součástí Dixi Mechanique Group. Až v roce 2005 se H. Moser & Cie vrací do Schaffhausenu, kde byla postavena nová továrna na výrobu hodinek. Hned v dalším roce slaví H. Moser & Cie úspěch se svým věčným kalendářem (Perpetual Calendar) a vyhrává ceněnou a světově uznávanou Grand Prix d´Horlogerie de Geneve (mj. tento model máme také na naší prodejně v pasáži Florentinum). V roce 2007 je představen na Baselworldu Straumannův vlásek vyvíjený v průběhu několika let s jeho přidruženou společností Precision Engineering AG, Schaffhausen. V roce 2012 převzala kormidlo firmy H. Moser & Cie rodina Meylanova.

Jak vidíte, firma H. Moser & Cie má opravdu bohatou historii a stále zdokonaluje a vyvíjí své technologie.

Na závěr uvádíme několik důležitých a zcela zásadních odlišností od ostatních firem s běžnou produkcí:

  • H. Moser & Cie nikdy nevyrábí hodinky z jiných materiálů než Zlato a Platina, nově také černý titan
  • všechny strojky mají rezervu chodu minimálně 3 dny
  • všechny hodinky a jejich strojky mají dokonalé zpracování a funkčnost
  • roční produkce se pohybuje okolo 1000-1200 kusů

Podívejte se na naší nabídku hodinek H.Moser & Cie.