FREDERIQUE CONSTANT oficiální časomírou - Peking to Paris Motor Challenge

Datum: 23.5.2016

FREDERIQUE CONSTANT oficiální časomírou - Peking to Paris Motor Challenge FREDERIQUE CONSTANT je již po mnoho let zapojený do různých motoristických sportů, zejména s historickými vozy, protože značka Frederique Constant je dlouhodobý a věrný partner slavné automobilové značky Austin Healey a letos, v roce 2016, posiluje své vztahy s motoristickým sportem a stává se opět oficiální časomírou již legendární “Peking to Paris Motor Challenge“.

Historie této výzvy sahá až do roku 1907, kdy 10. června v Pekingu byla započata první cesta z Pekingu do Paříže. Tehdy bylo přihlášeno 45 účastníků, ale na konec se jich cesty zúčastnilo pouze pět. Vítězem závodu byl princ Scipione Borghese, který do Paříze dorazil 10. srpna 1907.

Moderní ztělesnění “Peking to Paris“ proběhlo v roce 1997. Náročná cesta byla dlouhá 16 000 km a trvala 45 dní. Deset let trvalo, než přišla další výzva, která se jela v roce 2007, což bylo přesně 100 let, kdy se jel první závod. Závod měl takový úspěch, že asociace Rally Endurance rozhodl, že výzva “Peking to Paris“ se pojede každé tři roky… následoval tedy rok 2013.

Letošní výzva “Peking to Paris 2016“ zůstala věrná původní trase. Zúčastní se na 109 závodníků, kteří projedou trasu dlouhou přes 13 000 km za 35 dnů. Závod započne v neděli 12. června přímo od Velké čínské zdi nedaleko Pekingu a skončí v Paříži na Place Vendôme v neděli 17. července.

Peking to Paris Motor Challenge 2016

Pro aktuální závod “Peking to Paris 2016“, vytvořil Frederique Constant limitovanou edici hodinek (foto není bohužel k dispozici), jako poctu této výjimečné moto-výzvy. Těmito hodinkami budou také oceněni řidič a navigátor vítězného týmu.

Za zmínku stojí ještě informace, stejně důležitá jako smutná, že trasa Peking to Paris 2016 Challenge bohužel nevede přes Českou republiku… nejbližší místa, kde můžete historická vozidla zahlédnou jsou Polsko (7.7.), Slovensko (8.7.) a nebo Maďarsko (9.7.).

Veškeré informace, včetně reportů z jednotlivých dnů, naleznete na webu http://www.endurorally.com.

Podívejte se na naší nabídku hodinek Frédérique Constant.