FESTINA novým partnerem seriálu Kolo pro život 2016

Datum: 25.4.2016

FESTINA novým partnerem seriálu Kolo pro život 2016 Značka hodinek Festina se v letošním roce poprvé stává partnerem časomíry domácích cyklistických závodů na horských kolech "Kolo pro život". Kromě partnerství časomíry přinese Festina i zajímavou zábavu pro návštěvníky jednotlivých akcí i závodníky samotné – závody na cyklistických trenažérech – Festina GoldSprints.

Festina patří k dlouhodobým partnerům těch největších cyklistických závodů na světě, jako jsou Tour de France, La Vuelta nebo Giro d’Italia. A v letošním roce se poprvé stává partnerem českého seriálu závodů na horských kolech "Kolo pro život". Festina je s cyklistikou téměř v pokrevním poutu a byla by škoda. aby na domácích závodech chyběla.

Co jsou GoldSprints?
GoldSprints jsou moderní zábavou, která nabízí adrenalin, legraci a v neposlední řadě i sportovní vyžití. Jedná se o závody na cyklistických trenažérech, které zvládnou i necyklisti. V aktuálním pojetí se dá říci, že jde o celkem novodobou aktivitu. Poprvé se objevila v roce 1999 ve Švýcarsku v rámci Cycle World Messenger Championships. V Čechách se ale na válcích závodilo už ve 20. letech minulého století. Moderní technologie závodům dodávají atraktivitu nejen pro závodníky, ale i publiku. Během závodu proti sobě nastupují dva nebo čtyři jezdci, kteří proti sobě jedou závody na stanovenou vzdálenost (nejčastěji 500 m) o nejrychlejší čas. Jejich jména se zobrazují na plátně, kde je promítán i aktuální stav závodu. Každý závodník jede pod svou barvou. Na plátno se ještě promítá ujetá vzdálenost, průměrná rychlost nebo čas.

Kolo pro život

V průběhu patnácti let se díky vaší přízni stal z Kola pro život největší seriál závodů horských kol na světě. Ročně se ho účastní více než 25 000 aktivních cyklistů. Přijďte si užít jedinečnou bikerskou atmosféru a doprovodný program s celou rodinou. Na závodech si přijde na své celá rodina. Máte-li rádi horské kolo, pak je pro vás seriál jako stvořený. Nezáleží na věku ani na tom, jak často jezdíte. Stačí jen mít chuť si zasportovat a užít si krásný den s přáteli či rodinou ve společnosti podobně naladěných lidí. Na každém závodě si můžete vybrat jednu ze tří různě dlouhých a náročných tras (50, 30 a 15 km). Pro nejmenší jsou připraveny dětské závody. A projet se můžete i v rámci nesoutěžní vyjížďky s možností výhodného rodinného startovného.

Podívejte se na naší nabídku hodinek Festina.