H.MOSER & CIE Tourbillon Dual Time

Datum: 4.11.2014

hodinky Koscom - H.Moser & Cie Tourbillon Dual Time Kalibr HMC802 se zrodil ve spolupráci značky H.Moser & Cie a jejich sesterské společnosti Precision Engineering AG, kde se specializují na vývoj vlásků a krokových ústrojí. Tato spolupráce přinesla strojek, který je výjimečný v několika aspektech: V první řadě vyzdvihněme frekvenci automatického strojku: 3 Hz, chcete-li 21600 polokmitů za hodinu. O přesnost už tak regulovanou turbillonem se stará Straumannův dvojitý vlásek. Modul Tourbillonu lze celý vyměnit jako jednu součástku, čímž se výrazně minimalizuje doba potřebná na servis. Další zajímavostí je duální čas, který se nastaví pomocí červené ručky. V případě, že nebude využíván, lze ho elegantně schovat pod hodinovou ručku. A jako třešnička na dortu je 3 denní rezerva chodu.

Hodinky se vyrábějí celkem ve 3 provedení, které vidíte na obrázku. Pouzdra jsou buď z růžového nebo bílého 18K zlata. Přední a zídní sklíčko je safírové a řemínek je z aligátoří kůže. Barva číselníku je růžová, krémová nebo antracitová.

Vzhledem k náročnosti výroby, budou první kopletní hodinky k dispozici až na počátku roku 2015. Však považte, jen výroba číselníku čítá 200 samostatných kroků a složení strojku, který se skládá z více jak 340 součástek zabere přes 100 hodin práce bez následných testů. Ty se pak provádějí 20 dní v několika polohách a vždy se strojkem umístěným v pouzdře, což je přísnější měření než u klasického C.O.S.C, kde se certifikují pouze samotné strojky po dobu 10 dnů.

Podívejte se na naší nabídku hodinek H.Moser & Cie.