Hodinky Ball

logo BallZnačka Ball, původem americká hodinářská značka - v současné době již švýcarská manufaktura, je průkopníkem inovací a nových technologií. Vyrábí mechanické hodinky, které vyhovují přísným kritériím pro přesnost, kvalitu a spolehlivost.

Příběh značky Ball začal 18. dubna 1891 tragickou událostí, železničním neštěstím v Kiptonu v Oháiu ve Spojených Státech Amerických. Příčina byla zcela prostá - hodinky jednoho ze strojvedoucích šly nepřesně o 4 minuty. Poté byl Webster Clay Ball prohlášen za “inspektora času federálních železnic“ a jeho hodinářská společnost Ball Watch Company se starala o přesnost hodin a hodinek na železnicích. Jeho časový standard musely plnit hodinky všech 1 800 zaměstnanců.

Značka Ball dnes vyrábí širokou škálu modelů, jejichž společným znakem je především odolnost a spolehlivost. Nejnovějším objevem je například materiál Mumetal (slitina niklu, železa, mědi a molybdenu), který má odolnost proti magnetickým vlivům, které patří k největším nepřátelům mechanických hodinek. Z tohoto materiálu Ball vyrábí vnitřní vložky pouzder. Další “vychytávkou“ je například vodotěsnost až do 3000 metrů. Dalším originálním a patentovaným řešením je novinka Engineer Hydrocarbon Spacemaster Orbital II - pád z výšky 5,2 metru bez vlivu na přesnost chodu.

Hodinky Ball jsou konstruovány tak, aby v žádných podmínkách neselhaly. Jejich vzhled je spíše podřízen funkčnosti, než aby se řídily nejnovějšími trendy v designu. A to nejlepší na konec… čitelnost všech hodinek je za každých podmínek skvělá - číselníky a ručičky jsou vybaveny tritiovými trubičkami, jejichž stálé světlo vydrží svítit zhruba 25 let a to bez potřeby externího nebo interního zdroje světla.

Z hodinek Ball, se symbolem dvojitého R na číselníku a později i na sekundové ručičce, se stala ikona přesnosti.

Oficiální stránky výrobce: https://www.ballwatch.com

Doporučené hodinky