Hodinky Czapek

logo CzapekFrançois Czapek byl česko-polský hodinář, který přišel do Švýcarska v roce 1832 po polském povstání. Byl to pozoruhodný hodinář a brzy po svém příchodu vytvořil s místním švýcarským hodinářem svůj první obchod pod názvem CZAPEK & MOREAU.

V roce 1836 se Czapek setkal s Patekem, dalším polským emigrantem. 1. května 1839 založili Antoni Patek a François Czapek na šest let partnerství v Ženevě pod názvem PATEK, CZAPEK & CIE. Toto partnerství vytvořilo několik výjimečných hodinek.

Po zrušení partnerství založil Patek 1. května 1845 novou společnost nesoucí jeho jméno a Czapek založil společnost CZAPEK & CIE. Czapekova nová společnost vzkvétala. Stal se hodinářem u soudu císaře Napoleona III a měl v Ženevě ateliér, obchod v Paříži a další ve Varšavě. Czapekovo dědictví přesnosti a jemného umění pokračuje dnes v rukách švýcarských podnikatelů a hodinářů, kteří transformovali ikonickou společnost Czapek & Cie do současné značky.

V listopadu 2016 získala společnost nejžádanější cenu za samostatnou malou značku financovanou dalšími milovníky hodin: Veřejná cena Grand Prix de l'Horlogerie v Ženevě (GPHG) pro model No. 33bis.

Dne 22. března 2017 představila Czapek & Cie svou druhou sbírku Place Vendôme Tourbillon Suspendu "Ici et Ailleurs".

Oficiální stránky výrobce: www.czapek.com

Doporučené hodinky