Hodinky UNION Glashütte

Za vznikem společnosti Glashütte Union stojí Johannes Dürrstein, který měl jednoduchou myšlenku, nabízet hodinky, které jsou maximálně přesné a krásné, ale ne předražené. V roce 1874 proto v Drážďanech založil společnost Dürrstein & Compagnie, která se věnovala distribuci hodinek. To mu ale po čase již nestačilo a proto v městečku Glashütte, ležícím nedaleko Drážďan, v roce 1893 založil svou vlastní společnost na výrobu hodinek. To byl začátek úspěšného příběhu Glashütter Uhrenfabrik Union a značky UNION GLASHÜTTE.

Johannes Dürrstein byl velmi ambiciózní a proto se rozhodl přijmout jednoho z nejlepších hodinářů té doby Juliuse Bergtera, který byl schopný vytvořit hodinky v nejvyšší kvalitě. Společnými silami stvořili ikonu, kterou představili v roce 1900 na výstavě v Lipsku a která byla dlouhou dobu považována za nejlepší hodinky na světě. Pojmenovali jí „Universaluhr“ neboli univerzální hodinky. Jméno hodinek potvrzovali všechny funkce, které nabízeli: věčný kalendář s indikací přestupného roku, měsíční fázi, dvojitý chronograf, budík a minutovou repetici.

V roce 2000 se Glashütte Union stal pevnou součástí silné skupiny Swatch Group, která jen posílila tradiční hodnoty značky, tedy nabízet velmi kvalitní a přené hodinky, které nebudou předražené. Zároveň toto spojení dovoluje těžit z předností švýcarského a německého hodinářského umění. V nabídce naleznete pouze mechanické strojky s automatickým nátahem, které vycházejí ze spolehlivých strojků ETA a kterým německá preciznost dodává ještě větší prestiž. Pouzdra, ručky, ale i třeba řemínky jsou čistě německé výroby a nabízejí naprosto výjimečnou kvalitu zpracování.

K hodinkám odjakživa patřila auta a ani Glashütte Union není v tomto výjimkou. Ke klasické značce patří klasická auta a proto se zaměřuje na veterány. Jednou z nejvýznamnějších aktivit v jejich portfoliu je závod Sachsen Classic Rallye, který často prochází i přes Českou republiku.

Kolece, rozdělená do celkem 7 modelových řad, jistě osloví každého milovníka precizní hodinářské práce. Přesvědčit se můžete v naší nabídce.

Oficiální stránky výrobce: http://www.union-glashuette.com

Doporučené hodinky