Oris 733 7675 41 54 RS/MB SET

zpět
SérieAquis Depth Gauge
Kód zboží73376754154SET
Záruka24 měsíců
DPH21 %
Cena s DPH89 990 Kč
Photo: Oris 733 7675 41 54 RS/MB SET
SKLOSafírové PÁSEKKaučukový PRŮMĚR POUZDRA (BEZ KORUNKY-TLAČÍTEK)46 mm POUZDROKeramické/Ocel POHONMechanický/Automatický nátah

Podrobný popis

ORIS AQUIS DEPTH GAUGE

Náše prodejna obdržela nový potápěčský model značky Oris. Tentokrát se jedná o zcela něco jiného, než jsme byli do posud zvyklí. Pozorně se podívejte na tyto hodinky s převratnou inovací, kterou Oris použil jako první na světě.
Jedná se o speciální safírové sklíčko, které má po obvodu vyfrézovaný kanálek, jehož začátek je na pozici "12". Díky této inovaci na hodinkách lze rychle a přesně přečíst, v jaké se nacházíte hloubce. Tento fyzikální princip jako první objevil a definoval Robert Boyle (1627-1691). Boylův zákon měří vztah mezi objemem plynu a celkovým tlakem působícím na tento plyn. A na stejném principu funguje onen kanálek.

Funkce hloubkoměru:
Vniklá voda způsobuje barevnou odlišnost od stlačeného vzduchu. Voda má v kanálku tmavě šedou barvu, stlačený vzduch světle šedou. Hrana mezi těmito barvami ukazuje hodnotu hloubky na žluté stupnici na vnitřní straně safírového skla. Pro zvýšenou čitelnost má safírové sklo antireflexní vrstvu po obou stranách. Stupnice hloubkoměru končí na hodnotě 100 metrů, kde měření končí. Avšak pouzdro z nerezové oceli je stavěno na tlak 50 bar/500 m.

Ručky a indexy jsou natřeny bílou barvou Super-LumiNova, která je ze všech barev vidět nejdéle.

Hodinky se prodávají ve vodotěsném kufříku spolu s nerezovým tahem jako alternativa místo kaučukového řemínku, dále výměnný set na snadné přehození pásku a čistící sadu na čištění safírového sklíčka včetně jeho kanálku...

Specifikace:

  • kalibr 734 - postaven na základu stroje Sellita SW 200-1
  • 26 kamenných uložení
  • rezerva chodu 38 hodin
  • frekvence stroje 4 Hz (28800 polokmitů za hodinu)
  • průměr stroje 25,6 mm
Styl Luxusní, Sportovní
Typ Pánské
Číselník Ručičkový
Tvar ciferníku Kruhový
Sklo Safírové
Antireflexní vrstva Ano
Průměr 46 mm
Pouzdro Keramické/Ocel
Vlastnosti pouzdra Šroubovací korunka
Vodotěsnost 500 M
Pásek Kaučukový
Barva pásku Černá
Spona Překlápěcí
Pohon Mechanický/Automatický nátah
Funkce Datum, Hloubkoměr
Barva ciferníku Černá