Prim Hiroshima

zpět
SérieHiroshima
Kód zboží93-014-416-00-1
Photo: Prim Hiroshima
SKLOSafírové PÁSEKKožený PRŮMĚR POUZDRA (BEZ KORUNKY-TLAČÍTEK)38,4 mm POUZDRONerez ocel POHONMechanický/Ruční nátah

Podrobný popis

Limitovanou edici PRIM HIROSHIMA L.E. vytvořila ELTON hodinářská, a.s. společně s partnery z Japonska. Inspirací pro vznik modelu byl odkaz českého architekta Jana Letzela, tvůrci tzv. Atomového dómu (Hirošimský památník míru). Jan Letzel, který byl v první polovině 20.století považován za svorník japonské a západní kultury, se v Japonsku dodnes těší velké úctě. Atomový dóm, postavený v roce 1915, tedy přesně před 100 lety, je dodnes mementem ničivosti války a symbolem touhy po míru. 

ELTON hodinářská, a.s spolu s japonskými partnery přispěje 5% z každého prodaného kusu hodinek na činnost památníku „Hiroshima Peace Memorial Hall for the Atomic Bomb Victims“.

Jan Letzel se narodil ve východočeském Náchodě roku 1880. Do Japonska, kde celkem osmnáct let působil, přinesl moderní stavební prvky a technologie a naopak jeho evropské práce nesou znaky inspirace Asií. Japonci ho proto pojmenovali „Yokon wasai“, tedy člověka, který propojuje západní a japonskou kulturu. Právě díky použití železobetonové konstrukce, ve své době v Japonsku ojedinělé stavební technologii, Atomový dóm, jako jediná budova v epicentru, odolal výbuchu atomové bomby v srpnu 1945. Od roku 1996 je budova zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Tvar pouzdra vychází z modelu ELEGANT, oblíbeného pro své subtilní rysy.

Indexy na číselníku jsou tištěny několikanásobným tiskem, který navozuje vzhled plastičnosti. Ručky jsou modřeny speciální technologií. 

Na spodním safírovém skle v průhledu víka je vyryta stylizovaná silueta Atomového dómu spolu s konkrétním číslem limitované edice a popiskem "Hiroshima to Czech". Na japonské verzi, která bude určena pouze pro japonský trh, je popisek "Czech to Hiroshima" .

Hodinky PRIM HIROSHIMA jsou osazeny tenkým mechanickým strojkem s tradičním ručním nátahem, který je v Japonsku, přesyceném moderní technologií, velmi oblíben. Použitý strojek  kal.93 je poprvé v historii  zlacen červeným 18 kar.zlatem, které mu dodává unikátní podobu.

  • kalibr 93
  • zahájení výroby v roce 2013
  • frekvence 21600 polokmitů za hodinu (3Hz)
  • 17 kamenů
  • přesnost chodu -6 až +24 sekund za den
  • rezerva chodu 48 hodin
  • zlacený dekorovaný strojek
  • tlumič nárazu Incabloc
Stav Produkt je v archivu
Styl Klasické, Elegantní, Luxusní
Typ Pánské
Číselník Ručičkový
Tvar ciferníku Kruhový
Sklo Safírové
Průměr 38,4 mm
Pouzdro Nerez ocel
Vodotěsnost 50 M
Pásek Kožený
Barva pásku Černá
Spona Trnová
Pohon Mechanický/Ruční nátah
Limitovaná edice 100 ks
Barva ciferníku Bílá