Seiko Prospex Diver 300m Hi-Beat

zpět
SérieSEA
Kód zbožíSLA025J1
Photo: Seiko Prospex Diver 300m Hi-Beat
SKLOSafírové PÁSEKSilikon PRŮMĚR POUZDRA (BEZ KORUNKY-TLAČÍTEK)44,8 mm POUZDRONerez ocel POHONMechanický/Automatický nátah 15,7 mm

Podrobný popis

Prodej tohoto modelu byl ukončen.

Toto jsou nejlepší sportovní hodinky světa roku 2018. Grand Prix d´Horlogerie de Geneve (GPHG) je pro hodinky tou největší poctou a slavnostní předávání cen je obecně považováno za Oscary hodinářského průmyslu. Pro představu, Seiko Prospex 1968 Diver´s Re-creation byly vybrány z celkem 29 kandidátů sportovních hodinek, které se ucházely o nejlepší sportovní hodinky roku.

Seiko vytvořilo své první hodinky v roce 1965 a od té doby je pro mnohé strůjcem těch nejnáročnějších inovací ve speciálních hodinkách. Seiko bylo průkopníkem v oboru, již první hodinky s titanovým pouzdrem z jednoho kusu měli konstrukci s vnější ochranou. V roce 1968 vyrobila společnost Seiko své první potápěčské hodinky pro profesionální potápěče s vodotěsností do 300 metrů. Tyto hodinky byly jedním ze základních kamenů budoucnosti potápěčských hodinek Seiko. Měly vysoce přesný automatický kalibr s frekvencí 5 Hz (36000 vph), jednodílné pouzdro, šroubovací korunku a jednosměrně otočnou lunetu.  A právě proto má výroční model všechny tyto vlastnosti, avšak s novým Hi-Beat kalibrem 8L55, který byl speciálně navržen pro potápěče a je ručně vyráběn Seiko řemeslníky v Shizukuishi Watch Studiu v Moriuku na severu Japonska. Hodinek bylo vyrobeno pouhých 1500 kusů na celý svět.

Specifikace:

  • kalibr 8L55 "Hi-Beat"
  • frekvence 5 Hz (36000 polokmitů za hodinu)
  • rezerva chodu 55 hodin
  • tolerance chodu -10/+15 sekund za den
  • 37 kamenných uložení
Stav Produkt je v archivu
Styl Luxusní, Sportovní
Typ Pánské
Číselník Ručičkový
Tvar ciferníku Kruhový
Sklo Safírové
Antireflexní vrstva Ano
Tloušťka 15,7 mm
Průměr 44,8 mm
Pouzdro Nerez ocel
Vlastnosti pouzdra Šroubovací korunka
Vodotěsnost 300 M
Pásek Silikon
Barva pásku Černá
Spona Trnová
Pohon Mechanický/Automatický nátah
Limitovaná edice 1500 ks
Funkce Datum
Barva ciferníku Černá

Další hodinky z řady