Seiko Prospex SLA033J1

zpět
SérieSeiko novinky 2019
Kód zbožíSLA033J1
Záruka60 měsíců
DPH21 %
Cena s DPH113 400 Kč
Photo: Seiko Prospex SLA033J1
SKLOSafírové PÁSEKSilikon PRŮMĚR POUZDRA (BEZ KORUNKY-TLAČÍTEK)45 mm POUZDROOcelové POHONMechanický/Automatický nátah 13 mm

Podrobný popis

Seiko Prospex SLA033 jsou reinkarnací modelu 6105-8110 ze 70. let minulého století. Ten získal ikonický status poté, co se objevil v kultovním filmu Apokalypsa režiséra Francise Forda Coppoly. Na zápěstí ho v tomto snímku nosil herec Martin Sheen v roli kapitána Willarda. Tento model se tak zařadil mezi další slavné filmové hodinky Seiko, mezi které patří například hodinky s televizí, které se objevily v Bondovce Chobotnička nebo quartzový chronograf ze série Vetřelec navržený italským designérem Giorgettem Giugiarem.


Novinka respektuje parametry historického modelu, jinak ho ale přenáší do moderní doby. Klenuté sklíčko je tak již safírové a kalibr 6105 nahradil strojek 8L35, který slouží jako základ pro některé kalibry používané značkou Grand Seiko. Oproti původní verzi má nový model v souladu se současnou nabídkou Seika v nožkách pouzdra vrtané otvory pro stěžejky. Průměr pouzdra se zvětši o jeden milimetr na 45 milimetrů, tloušťka ale zůstala stejná, tedy 13 milimetrů, jedná se tak o velmi příjemně nositelné hodinky. Stejná jako u originálu je i rozteč nožiček 19 milimetrů. Vodotěsnost se zvýšila ze 150 metrů na 200 metrů.

Jedná se o limitovanou edici 2500 kusů, do ČR se jich dostane pouze omezené množství.

Náš pohled:
Seiko moderní verze svých historických hodinek neoznačuje jako reedice, ale jako reinkarnace. Cílem značky není dělat přesné kopie, ale dát hodinkám moderní pojetí při zachování klíčových prvků původních verzí. Model SLA033J1 to přesně splňuje a navazuje tak na předchozí dvě limitované edice SLA017 a SLA025. Hodinky nás nadchly už na veletrhu Baselworld a poté, co přišly na prodejnu, se naše nadšení rozhodně nezmenšilo.

Styl Sportovní
Skladem Ano
Typ Pánské
Číselník Ručičkový
Tvar ciferníku Kruhový
Sklo Safírové
Antireflexní vrstva Ano
Tloušťka 13 mm
Průměr 45 mm
Pouzdro Ocelové
Vlastnosti pouzdra Šroubovací korunka
Vodotěsnost 200 M
Pásek Silikon
Barva pásku Černá
Spona Trnová
Pohon Mechanický/Automatický nátah
Limitovaná edice 2500 ks
Funkce Datum
Barva ciferníku Černá

Další hodinky z řady