Hodinky Alpina

Alpina

Promoce, svatba… Jsou okamžiky v našem životě, na které nezapomeneme. V případě značky Alpina existují takové chvíle tři. Rok 1883, kdy Gottlieb Hauser sdružil švýcarské hodináře z oblasti Winterthur a vytvořil Union Horlogere Suisse, druhým datem byl rok 1908, od kdy se modely s vlastními strojky označovaly jako Alpina, a nakonec rok 2002, kdy společnost převzala rodina Stas, zakladatelé značky Frederique Constant.

Společnost Alpina, to není jen zažloutlá stránka v historii švýcarského hodinářství. Má kořeny, na nichž se stavěla moderní výroba. Například model Alpiner 4 byl inspirací v poválečných letech minulého století pro výrobu pouzder označovaných jako „geneve case“. Tedy zajišťujících ochranu strojku díky čtveřici postupů. Pouzdro Alpiner 4 bylo: antimagnetické, voděodolné, nárazuvzdorné – strojek používal uložení hřídele oscilátoru antishock, a pouzdro bylo z nerezové oceli. To vše, včetně použití vlastního kalibru 592, který se stal učební pomůckou v hodinářských školách, pro svoji kvalitu, z něj udělalo legendu.

Alpina se dnes vypracovala mezi ty švýcarské výrobce, kteří se opět chlubí i vlastními strojky, včetně regulátoru i s tourbillonem, nebo úpravami mechanických strojků. Nově přibyl Flyback Chronograph.

Oficiální stránky: www.alpina-watches.com

Doporučené hodinky