Hodinky Citizen

logo Citizen

CITIZEN je největší výrobce hodinek na světě a jeho roční produkce se počítá ve stamilionech kusů. Hodinkové strojky používá řada výrobců zvučných jmen. CITIZEN jako první použil pro pohon hodinek ekologicky naprosto čisté zdroje – světlo, pohyb, teplo lidského těla – a těchto technologií se nadále drží. Sází na tradici, kvalitu a inovaci.

Citizen

Vlajkovou lodí jsou modely se systémem pohonu Eco-Drive, který neustále technologicky vyvíjí a který nemá na konkurenčním trhu obdoby. Co je Eco-Drive? Sluneční světlo i umělé osvětlení prochází sklem a číselníkem hodinek. Solární článek pod nimi přemění světelné záření na elektrickou energii, uchovává jí v akumulátoru, který hodinky pohání a při běžném používání je neustále dobíjen po celou dobu životnosti. Použití titan-lithiového akumulátoru umožňuje nashromáždit energii k pohonu až na sedm let bez dalšího dobíjení.

Jako inovační lídr ve světě slavil a dosud slaví úspěch také s kolekcí Stiletto. Nejtenčí hodinky na světě poháněné světlem nepotřebují výměnu baterie a jejich tloušťka se pohybuje okolo 4 mm!

Citizen

Světové prvenství si také drží se stále nejpopulárnějšími hodinkami z kolekce Radiocontrolled – první hodinky na světě řízené rádiovým signálem, které dokázaly v celokovovém pouzdru ukrýt anténní přijímač.

Zatím poslední technologickou novinkou jsou hodinky řízené satelitním signálem. V libovolném časovém pásmu se hodinky spojí s družicí na oběžné dráze a během tří sekund nastaví přesný čas.

Oficiální stránky: www.citizen.cz

Doporučené hodinky