Hodinky Mondaine

Značka Mondaine byla založena v roce 1951 a již od počátku se vyznačovala svým nezaměnitelným designem v podobě výborně čitelného číselníku, výrazných ručiček, zejména pak slavné ikonické červené ručky.

Tvořivost a jednoduchost je kombinací prvků odlišujících a definujících kultovní a návrhářskou klasiku. Mondaine jsou jedniné oficiální hodinky Švýcarských Státních Drah (SBB), které ztělesňují tyto prvky a jsou příkladem vyjímečného designu 20. století.

Tento geniální a přitom praktický design vytvořil v roce 1944 zaměstnanec federálních švýcarských drah, inženýr Hans Hilfiker. Je obdivuhodné, že tento design můžete vidět i v dnešní době, po 70 letech, na více než 3000 nádražích po celém Švýcarsku.

V současné době jsou tyto hodiny umístěné také v designerské síni slávy po boku takových jmen jako láhev Coca Cola, hvězda Mercedes, obal Toblerone či americký dolar.

Do hodinek se tento design nádražních hodin přetvořil v roce 1986. Firma Mondaine tak spojila originální a po celém světě známý design s proslulou kvalitou a pověstí švýcarského hodinářského průmyslu. Od té doby zaznamenaly hodinky Mondaine velkou oblibu v Evropě, USA, nebo na Dálném Východě. Díky širokému výběru kvalitních švýcarských strojků od tenkých quartových až po špičkové automatické, nabízí značka Mondaine hodinky pro každého, samozřejmě při dodržení klasického designu vytvořeného před 70 lety.

Oficiální stránky výrobce: https://www.mondaine.com