• Váš nákupní košík je prázdný.

Frederique Constant Slimline Manufacture seconde/seconde/ Limited Edition FC-705SOC4S6

91 900 Kč

Omlouváme se - tento produkt již není k dispozici


 Prodloužená záruka 5 let
  Doprava zdarma
  Autorizovaný prodejce i

Specifikace produktu

Typ hodinek
Pánské
Styl
luxusní, elegantní
Číselník
Ručičkový
Tvar číselníku
Kruhový
Barva číselníku
Stříbrná
Sklo
Safírové
Antireflexní vrstva
Ano
Materiál pouzdra
Ocel
Vodotěsnost
30 m / 3 ATM
Pohon
Mechanický s automatickým nátahem
Kalibr stroje
FC-705
Rezerva chodu
38 h
Manufakturní strojek
Ano
Limitovaná edice
100 ks
Průhledné dýnko
Ano
Funkce
datum, měsíční fáze

VELIKOST

Průměr
42 mm
Tloušťka
11,3 mm
VELIKOST

Řemínek

Materiál řemínku
Kůže z aligátora
Barva řemínku
Černá
Řemínek

GRAVÍROVÁNÍ PRODUKTU

Pomocí moderní laserové technologie dokážeme na hodinkách vytvořit téměř jakýkoliv text, logo a dokonce i fotografii. Požadovanou gravuru můžeme umístit třeba na bok pouzdra, sponu náramku či řemínku a především na zadní víčko neboli dýnko.

  •   Nejpozději další pracovní den se vám ozveme s návrhem gravírování.
  •   Gravírované zboží nelze vrátit, jelikož se jedná o úpravu na míru.

Více o gravírování

DETAILNÍ INFORMACE O PRODUKTU

Frederique Constant se pyšní tím, že je pravou švýcarskou hodinářskou manufakturou, která si vyrábí vlastní strojky a hodinky sestavuje ručně. Přesto není tato skutečnost vždy výrazně zdůrazňována. Značka požádala francouzského umělce seconde/seconde/, aby našel způsob, jak toto sdělení vyjádřit svým osobitým, drzým stylem. Možná zašel příliš daleko. Výsledkem je limitovaná edice hodinek Slimline Moonphase Date Manufacture v počtu 100 kusů pro celý svět.
Romaric André, který je něco mezi komentátorem, komikem, horologickým hackerem a dokonce i guerillovým umělcem, je světu známý spíše pod pseudonymem seconde/seconde/. Během několika málo let se seconde/seconde/ zapsal do hledáčku mnoha sběratelů hodinek. Od úpravy historických hodinek s hravými prvky až po spolupráci se značkami všech velikostí a cenových segmentů, seconde/seconde/ našel v hodinářském průmyslu dokonalé a poněkud nevyužité hřiště pro spojení svých dvou vášní: satiry a horologie. Při své první spolupráci s Frederique Constant se seconde/seconde/ snažil poukázat na to, co považuje za největší sílu (a možná i frustraci) této značky: ruční montáž hodinek. Výsledkem je svérázná a lehce chaotická reimaginace jedné z nejsymboličtějších referencí značky Frederique Constant z kolekce "Manufacture", hodinek Slimline Moonphase Date.
Na první pohled z dálky vypadají tyto hodinky úplně normálně. Jemně leštěné třídílné pouzdro z nerezové oceli o průměru 42 milimetrů, lehce třpytivý, matně stříbrný číselník a harmonicky sladěný ukazatel měsíční fáze a data. Při bližším pohledu však zjistíte, že nic není takové, jak se zdá. S číselníkem zjevně není něco v pořádku. Indexy se zdají být podivně a nerovnoměrně rozmístěné. Písmo loga a údaj o datu vypadají, jako by byly napsány ručně. Dokonce i měsíc a hvězdy na disku měsíční fáze vypadají nerovnoměrně a jsou nakresleny ručně. Pro seconde/seconde/ to však dává dokonalý smysl: zdůraznit ruční aspekt hodinek Frederique Constant Slimline Moonphase Date Manufacture tím, že se do nich zakomponuje trochu lidské chyby a nerovnoměrné typografie, která mohla být nakreslena pouze ručně, zatímco samotné prvky jsou dokonale provedené a zdobené ručně.
Průhledné zadní dýnko vystihuje tuto nečekanou a bezprecedentní spolupráci: "Jak světu sdělit, že ruční montáž je jádrem naší manufaktury? Zeptali jsme se umělce seconde/seconde/. Ten s tím zašel příliš daleko." Pod tímto vzkazem se můžeme pokochat pohledem na automatický in-house kalibr FC-705, doplněný o perláž a ženevské pruhy na hlavním můstku a modře zbarvené šroubky po celém obvodu. Rotor s obousměrným nátahem efektivně natahuje pero pérovníku, který poskytuje rezervu chodu 38 hodin. Kdo tvrdí, že seriózní hodinářství nemůže být odlehčené?